Planowanie przyszłości

Progresja hipnotyczna jest to podróż w przód, w celu zabadania zdarzeń z przyszłości i możliwości podjęcia transformujących działań w życiu obecnym, by zaprojektować to, co ma przyjść, bardziej korzystnie.

Możemy przenieść się do czasu za 5, 10, 20 lat i zobaczyć jak pewne działania pracują dla nas– czy nam służą, czy niekoniecznie, możemy podjąć decyzje co do ewentualnych zmian w obecnym życiu

Możemy dotrzeć do powtarzających się schematów, kontraktów, postanowień, do naszego postrzegania i wierzeń, które mogły uformować się (lub nadal się tworzą) na nieuświadomionym poziomie.

Progresja może przynieść nowe perspektywy i uzdrowienie na wielu płaszczyznach. Jest to potężne narzędzie leczące.

Ważne jest ustalenie celu takiej sesji, może być ich kilka, jednak najlepiej jest pracować z każdym z nich osobno. Podobnie, jak w regresie, nie chodzi tutaj o wymyślanie scenariuszy, lecz zrelaksowanie się i pozwolenie na komunikację z podświadomością.

Skąd wiemy, czy nie projektujemy tego sami w naszej wyobraźni?

Myśl, czy wymyślanie obrazów jest zazwyczaj pozbawione jakichkolwiek emocji. Inaczej dzieje się w przypadku wspomnień. Niosą one ładunek emocjonalny. Mogą to być wizje, uczucia, wrażenia, czy wspomnienia.

Dlaczego nazywam progresje wspomnieniami?

Czas nie jest liniowy, można powiedzieć, że nie istnieje. Tylko my, tutaj, w tej rzeczywistości zostaliśmy nauczeni tak go postrzegać. To, co wydarza się w przyszłości, na linii czasu, tak naprawdę dzieje się w tej samej chwili co przeszłość, chwila obecna i przyszłość-  nie ma innej chwili niż ‚TERAZ’. Jest to jednak duchowe podejście do tematu, jeśli jesteś zaintersowany, zachęcam do jego zgłębienia samodzielnie 🙂

Od czasu do czasu może się zdarzyć, że pewne nierozwiązane sprawy z przeszłości (np. dzieciństwa) wyjdą na powierzchnię podczas sesji. Wówczas będzie wskazane przeprowadzenie regresu wieku, zanim przejdziesz do progresji.

Podczas tego rodzaju terapii wielu ludzi próbuje sobie przypomnieć co się zdarzyło. Działanie takie może spowodować reakcje stresowe, przywołać świadomy umysł i zniwelować głębokość transu, dlatego ważne jest by nic nie wymuszać, a jedynie się zrelaksować, z ufnością dać prowadzić i pozolić rzeczom objawiać w swoim własnym tempie.

 

***SAT NAM***