Poprzednie wcielenia

Regresja w hipnozie jest wspaniałą podróżą w procesie uzdrawiania.
Jest szczególnie efektywna, jeśli chodzi o docieranie do naszych lęków i fobii, źródeł problemów w związkach, dolegliwości zdrowotnych, utartych schematów, czy obsesyjnych zachowań.

Czy wspomnienia przeszłych wcieleń są rzeczywistością, czy fikcją?

W prawidłowo przeprowadzonej sesji regresu, nie chodzi o to by coś sobie przypomnieć, a jedynie zrelaksować głęboko, tak, by wspomnienia same do nas napłynęły.
Jednak ocenę pozostawię Tobie.
Czy jest to dla nas prawdziwe, czy wymyślone- faktem jest, że sesja taka przynosi nieziemskie korzyści terapeutyczne.

Kiedy mamy tak bardzo rzeczywiste doświadczenie przeszłego wcielenia, zmienia to nasze życie w jakiś metafizyczny sposób, jak również porządkuje naszą percepcję. W końcu odnajdujemy to ‚więcej’ w życiu… to coś, czego ciągle podświadomie szukamy.

Jak to działa?

Poprzez bardzo głęboką relaksację i techniki hipnotyczne, drzwi do wspomnień poprzednich wcieleń zostają otwarte. Możemy uczestniczyć w doświadczeniu, lub patrzeć z pozycji obiektywnego obserwatora. Możemy poprzez to działanie odnieść się do naszej sytuacji w obecnym życiu.

Należy tutaj ponownie podkreślić, że nie chodzi o próbę przypomnienia sobie. Takie działanie może nawet sprawić, że odkrycie przeszłych wspomnień stanie się trudniejsze.

Na czas sesji zaleca się także, by pozostawić wszelkie oceny i analizy na później. Po prostu przyjąć wszystko co się pojawia. Jeśli próbujemy oceniać sytuację lub jej prawdopodobieństwo, czy autentyczność- nasz świadomy, logiczny umysł zostaje obudzony- co blokuje przepływ informacji/ wspomnień.

Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że każdy ma szansę doświadczyć przeszłych żyć, jednak nie wszyscy odnoszą sukces w tym temacie już za pierwszym razem.

To, że ktoś nie przenosi się do poprzedniego wcielenia, może być spowodowane wieloma czynnikami. Najczęściej występujące z nich to:

  • W podświadomości znajduje się coś w rodzaju bariery ochronnej. Nie pozwoli ona na doświadczenie czegoś, na co nie jesteśmy jeszcze gotowi.
  • Być może w Twoim obecnym życiu bardzo dużo się dzieje, więc należy najpierw rozwiązać te sytuacje, zanim przejdziesz do przeszłych wcieleń.
  • Silne traumy z dzieciństwa powinny być w większym stopniu przepracowane przed przystąpieniem do regresu w przeszłe życia, gdyż w innym wypadku może wystąpić blokada (można w pierwszej kolejności poddać się sesji regresu w tym życiu, a kolejnym razem do przeszłych wcieleń.)

Ważnym aspektem podczas sesji regresu jest zaufanie do siebie, do swoich wspomnień. Po zakończeniu transu przyjdzie czas na analizowanie i uporządkowywanie w sobie zdobytych doświadczeń.

Wspomnienia w regresie zazwyczaj przychodzą w postaci bardzo żywych obrazów, jednak nie każdy doświadcza tego procesu w ten sposób.
Przeszłe wcielenia mogą zostać pokazane nam wielorako- wykorzystując każdy z naszych zmysłów razem, lub osobno.
Niektórzy czują bodźce płynące z ciała, dźwięki, zapachy, czy odbierają wrażenia tego, co się dzieje.
Mimo, że efekty wizualne mogą nie być dostępne, dokładnie jesteśmy w stanie określić wszystko co ma miejsce.
Zależy to od naszego sposobu postrzegania świata- czy mamy bardziej pamięć wzrokową, czy słuchową, czy odbieramy świat poprzez uczucia…
Zazwyczaj jednak w procesie bierze udział kilka zmysłów jednocześnie.

***SAT NAM***

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close